Ar-Ge Inovasyon Lideri

Etkin Proje olarak ana önceliğimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru belirlemek ve bu ihtiyaçların giderilmesi için gerekli olan aksiyonları en hızlı ve en verimli şekilde ele alabilmektedir. Eğitmenden çok iş ortağı hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Etkin Proje, tüm hizmetlerini kesin gizlilik prosedürleri içerisinde ve mutlaka sözleşme bazlı sunmaktadır. Etkin Proje için esas olan öncelikle yapılan işin başarılı olmasıdır. 2007 yılında İstanbul’da kurulan Etkin Proje, Ar-Ge projelerinin yönetimi ve finansmanı konularında uçtan uca kaliteli hizmet prensibi ile faaliyet gösteren bir danışmanlık şirketidir.


Kuruluş amacı, Türk firmalarının ulusal ve uluslararası Ar-Ge fonlarından, vergisel ve mali teşviklerden faydalanmaları, üniversite-sanayi işbirliğinin kurulması, firmaların teknokent/serbest bölge gibi alanlara taşınması ve ülkemizin global rekabetçiliğine katkı sağlanabilmesidir.

Bugüne kadar Etkin Proje tarafından hazırlanan projeler ile yurtiçi hibe ve kredi desteklerine yapılan başvurularda başarı oranı %95’in üzerinde gerçekleşmiştir. 100 Milyon Dolar’ın üzerinde proje büyüklüğüne sahip olan Etkin Proje, bugüne kadar üniversite-sanayi işbirliği ile hayat geçirilen 50’den fazla projeye de imza atmıştır.

 

Ar-Ge kültürü, inovasyon, proje yönetimi, proje geliştirme, hibe destekler ve krediler konularında yüksek deneyim, beceri, vizyon sahibi olan Etkin Proje’nin hedefi ulusal ve uluslararası ölçeklerde yenilikçi Ar-Ge projeleri geliştirmek, yönetmek ve bu projelerin Ar-Ge fonlarından yaralanmasını sağlamaktır.

Mühendis, mali uzman ve yarı zamanlı akademik danışman kadrosu ile faaliyet gösteren Etkin Proje faaliyetlerine, sahip olduğu ISO:9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasyonu ve TSE Hizmet Kalite Belgesi ile standardizasyon getirmiştir.

 

Etkin Proje’nin danışmanlık faaliyetleri İstanbul merkez ofisi, GOSB Teknokent ofisi, Bursa Uludağ Üniversitesi Teknokent (Ulutek) ve Ankara şubeleri ile büyüyerek devam etmektedir.